תוכן
ומדיה

שכונת חרוזים / שנקר – השכנה התל אביבית על פארק הירקון

לא עוצרת: עליות מחירים ללא הפסקה

אם בכתבה הראשונה בסדרה הזכרנו את הגעתם של הצעירים הרווקים מתל אביב לרמת גן, כמו גם חדירתם של משפרי דיור מהעיר הגדולה לרמת גן השכנה, הרי שהשכונה המבטאת יותר מכל את המגמה הזו היא ללא ספק שכונת חרוזים בצפון העיר. השכונה עלתה בשנים האחרונות לכותרות נדל"ניות על רקע היקפי ההתחדשות העירונית המסיביים אותם היא עברה ועדיין עוברת.

שכונת חרוזים או בשמה השני שכונת שנקר הוקמה בשנת 1949 והיא ממוקמת בסמוך מאוד לשכונות התל אביביות הצפוניות בבלי, פארק צמרת וכיכר המדינה. השכונה מאוכלסת על ידי תושבים ותיקים לצד סטודנטים וזוגות צעירים. בשכונה יש כמה גני ילדים, בית ספר יסודי, מכללת שנקר, מרכז קהילתי ובתי כנסת. מיקום השכונה השקטה, שנמצאת על סיפו של פארק הירקון, הפך אותה לאחת השכונות המבוקשות במטרופולין תל אביב ומשכך גם ליעד נדל"ני מבוקש בעיני היזמים.

ואכן, השכונה עברה בשלוש-ארבע השנים האחרונות התחדשות עירונית אינטנסיבית ביותר שהכפילה כמעט את אוכלוסייתה וחידשה את הבניינים הישנים אך יחד עם זאת גם הובילה למצוקת חנייה ומציאות תעבורתית בעייתית. כך, נוף הבניינים הוותיקים בני 3–4 קומות התחלף בנוף של מגדלים יוקרתיים של עד 20 קומות במסגרת תוכניות פינוי־בינוי ותמ"א 38. הרחובות הבולטים בהיקפי ההתחדשות העירונית שבהם הם אנה פרנק, חביבה רייק, יהודית וידע עם.

השכונה מושכת אליה משפחות מבוססות המחפשות איכות חיים, חינוך טוב ושקט פסטורלי כל זאת במרחק נסיעה קצר מתל אביב. הרכבת הקלה שצפויה לעבור בקרבת מקום, והנגישות התחבורתית לדרך נמיר ונתיבי איילון, הפכו אותה לאטרקטיבית גם כלפי משפחות שלא מחזיקות שני רכבים או עבור תושבים מבוגרים מעט יותר הרוצים ליהנות מפארק הירקון הצמוד, מבלי להזדקק לנסיעת רכב.

אופייה הצעיר של השכונה וחתך האוכלוסייה החזק יחסית מובילים לעליות מחירים בלתי פוסקות וזאת בשונה משאר שכונות העיר בהם מחירי הנדל"ן נמצאים בקיפאון מתמשך. השכונה מבוקשת מאוד גם בשוק השכירות בשכונה שכן לא רק שהיא קרובה מאוד למוקדי הבילוי של תל אביב, היא סמוכה מאוד למכללת שנקר וקרובה לאזור התעסוקה הנרחב של מתחם הבורסה.

מהי רמת המחירים בשכונה? ובכן דירות 4 חדרים נמכרות בשכונה ב-30 אלף למ"ר, כלומר בסביבות 3 מיליון ₪, זאת בהשוואה ל- 3 שנים אחורה, תקופה בה נמכרו דירות אלו ב- 2.4 מיליון ₪. דירות 3 חדרים נמכרות כיום בשכונה בסביבות המחיר 2.4 מיליון ₪. יש לציין כי מחירי הדירות בנות ה-3 ו-4 חדרים רשמו את העלייה הגבוהה ביותר נוכח העובדה כי הזוגות הצעירים והמשפחות הקטנות חיפשו מלכתחילה דירות קטנות יחסית והדבר השפיע על היזמים ועל פרויקטי ההתחדשות העירונית בשכונה.

כאמור, אוכלוסייתה של השכונה הוכפלה בשנים האחרונות ולאור גידול מסיבי זה מתוכננים להיבנות בה אשכול גנים בן חמש כיתות גן, ספרייה וחדר רב תכליתי אשר יציעו מגוון פעילויות לרווחת התושבים. בשורה חשובה במיוחד עבור תושבי השכונה מגיעה מכיוון קו המתח הגבוה העובר בה ובמהלך שנת 2020 צפוי קו זה העובר ברחוב אנה פרנק וגרם סבל רב לתושבים להיטמן בקרקע לאחר שהעירייה אישרה את המהלך והקצתה עבור כך תקציב של 15 מיליון ₪ לטובת חברת החשמל שתבצע את העבודה. מהלך זה לטובת שיפור איכות חייהם של תושבי חרוזים, מצטרף להסכם חניון המכללה שברחוב אנה פרנק 12, שהוכשר לאחרונה בעבור התושבים ומכיל כ-60 מקומות חניה.

לסיכום, נראה כי מחירי הדירות בשכונה עוד לא אמרו את המילה האחרונה וככל שיתרבו בה פרויקטי ההתחדשות העירונית, ייבנו מוסדות ציבור וחינוך ותיפתר מצוקת החנייה, הביקוש אליה ימשיך לשבור שיאים.

מחפשים למכור או לקנות נכס? התקשרו או השאירו פרטים

Scroll to Top
דילוג לתוכן