תוכן
ומדיה

רמת השקמה ברמת גן – מחירים מופקעים או הזדמנויות נדל"ניות?

השכונה בעלת התדמית השלילית עוברת בשנים האחרונות מהפך איטי המביא ליצירתן של הזדמנויות נדל"ניות מעניינות במיוחד

מחירי הנדל"ן בעיר רמת גן שוברים שיאים בשנים האחרונות כאשר יותר ויותר צעירים נוהרים אליה מתל אביב היקרה והפקוקה וקובעים בעיר המרכזית והסמוכה לתל אביב את דירתם. וזה לא מסתכם רק בצעירים רווקים.
גם זוגות ומשפרי דיור המעוניינים ליהנות מהחוויה האורבנית של רמת גן המשלבת עירוניות סטייל תל אביב לצד מוסדות חינוך איכותיים, פארקים וריאות ירוקות, מוצאים בעיר את מבוקשם זה ומבקשים לגדל בה את ילדיהם. בסדרת כתבות חדשה נתחיל לסקור את השכונות הבולטות ברמת גן על יתרונותיהן, חסרונותיהן ורמות המחיר שבהן. הסקירה תעניק תמונת מקרו לאלו המתעניינים לרכוש דירה בעיר, כמו גם למשקיעי נדל"ן פרטיים.

השכונה הראשונה עימה נתחיל היא אחת השכונות הוותיקות ויש שיגידו אחת החידתיות שבה, רמת שקמה: שכונת רמת שקמה היא אחת השכונות המוכרות בעיר והיא ממוקמת בדרום מערב העיר במיקום פסטורלי למדי בסמוך לפארק הלאומי, הספארי, פארק המכבייה ופארק אריאל שרון. במרכזה של השכונה אף עוברת שדרת ויצ"ו הירוקה והמוצלת, המקשרת את דרך הטייסים של דרום תל אביב עם הפארק הלאומי.
רמת שקמה הוקמה בשנות ה-50 על ידי משרד השיכון והיא נחשבה במשך שנים רבות לשכונה חלשה ומוזנחת עם אוכלוסייה מחתך סוציו אקונומי נמוך יחסית. בשנות ה-70 אף הייתה רמת שקמה לשכונה הראשונה שנכללה בפרויקט שיקום שכונות של המשרד הממשלתי.

לעומת עברה המפוקפק משהו, בשנים האחרונות עולה קרנה של השכונה וזאת בעיקר בזכות המיקום המעולה שלה. מה ניתן למצוא בה נכון להיום? השכונה כוללת שבעה גני ילדים ושני בתי ספר יסודיים, אחד מהם הוא בית הספר "נטעים", המתמקד בסביבה ובטבע של רמת-גן ומשלב לימודים עיוניים לצד לימודים במוזיאון האדם והחי, סיורים בספארי רמת גן ועוד.
בשכונה פועל תיכון אורט אבין ובנוסף ניתן למצוא בה מועדון גמלאים, טיפת חלב, מרכז עירוני לגיל הרך, בתי כנסת, קן של שבט צופי השקמה, ועוד.

אחד האלמנטים שתרמו יותר מכל לעליית קרנה של השכונה בשנים האחרונות הינה העובדה כי היא מאופיינת בבנייה נמוכה יחסית של מבני רביעיות או בניינים בני שלוש וארבע קומות ללא מעליות, מה שהופך אותה למתאימה במיוחד לתכניות התחדשות עירונית. ואכן בשכונה נבנו בשנים האחרונות מספר פרויקטים חדשים שהבולטים שלהם הם פרויקט חברת מצלאווי ("מגדל על הפארק") ופרויקט קבוצת הרכישה של חברת ענבל אור לשעבר (מגדל "אור על הפארק"). נכון להיום מקודמות בשכונה מספר תכניות להתחדשות עירונית בין השאר שלושה מגדלים ברחוב שלם, פרויקט "שקמה על הפארק" ברחוב אחד העם, ופרויקטים ברחוב מתניה.

מה בנוגע למחירים? ובכן השכונה עדיין לא עברה כאמור את המהפך הגדול שלה ולכן ניתן למצוא בה הזדמנויות נדל"ניות שוות במיוחד. כך, דירות 2.5-3 חדרים בגודל 60 מ"ר הכוללות זכויות בנייה של 60 מ"ר על הגג או בגינה נמכרות בשכונה במחיר הנע בין 1.2 מיליון שח ועד 1.6 מיליון ₪. אם תבקשו לרכוש דירות 4-5 חדרים משופצות ומורחבות הרי שהמחיר נוסק למעלה ומגיע כבר לסביבות 2.4 מיליון ₪.

במגדלים החדשים הסיפור כבר אחר לגמרי ושם דירות 5 חדרים יעלו לכם כבר 2.8-2.9 מיליון ₪, דירות 4 חדרים יימכרו בסביבות ה-2.4 מיליון ₪ ודירות 3 חדרים סביב 1.95- 2 מיליון ₪. הדירות במגדלים מגיעות עם מחסנים וחנייה, מה שאין כמובן בדירות הוותיקה בשכונה.

אז מה הצפי לעתיד? נכון להיום קיימת היענות גדולה יותר ויותר לרכישת דירות בשכונה, בעיקר בגלל הקרבה הרבה לפארק הלאומי והמיקום המנצח של השכונה. יחד עם זאת נוכח העובדה כי האוכלוסייה הוותיקה נחשבת לחלשה, השינוי הוא איטי יחסית לשכונות אחרות בעיר מה שיאפשר בשנים הקרובות למצוא בשכונה הזדמנויות נדל"ניות אטרקטיביות.

חושבים למכור או לקנות נכס ברמת גן או ברמת השקמה בפרט?
חייגו אלינו 24/7!

תום הרוש
03-5535538
מבינים אנשים, מומחים בנדל"ן

מחפשים למכור או לקנות נכס? התקשרו או השאירו פרטים

Scroll to Top
דילוג לתוכן