תוכן
ומדיה

רמת גן וגבעתיים ממשיכות להיות בצמרת הערים הנחשקות ביותר

על פי נתוני מאקרו שפורסמו על ידי משרד האוצר עולה כי בחודש יולי 2020 חלה ירידה של 7% במכירת הדירות לעומת אותו החודש בשנה שעברה וב 17% פחות בהשוואה לחודש יוני.

כאשר צוללים נקודתית אל תוך הערים הגדולות מגלים תמונה שונה לגמרי בכל הנוגע לרמת גן, שם מתחילת השנה הספיקו להימכר כבר 2,169 דירות.

מדובר בנתון מדהים בהתחשב ב"סגירת הברז" של העירייה המקומית בכל הנוגע להתפתחות עירונית, את הסתירה הזו הסביר בהרחבה איש הנדל"ן תום הרוש:

"כל נושא ההתחדשות העירונית ברמת גן הוא נושא כואב עבור לא מעט בעלי דירות וקבלנים.

עד 2019 רמת גן הייתה אחת הערים המובילות בתחום התמ"א 38 ולמעשה היא הגיעה למקום השלישי הארצי בכל הנוגע לסיום פרויקטים, 47 בסך הכל כאשר 40 מתוכם היו במסגרת פינוי בינוי.

רצה הגורל ובבחירות האחרונות עלה ראש עיר חדש שהחליט לבטל את ההתחדשות העירונית, ולדון רק במקרים חריגים.

למען האמת היה לא מעט צדק בהחלטה הזו כי חלק מהפרויקטים נעשו בלי התחשבות או ראייה לטווח ארוך בכל הנוגע לתשתיות באזור.

לא מעט תושבים התלוננו אף הם כי נעשתה פגיעה בנראות ובצביון השכונות ורחובות בעיר והיום מי שסירבו למכור לאורך השנים את הדירה שלהם בהנחה כי ייהנו מפרויקט תמ"א שיניב להם תשואה גבוהה, מצטערים כי לא פעלו מהר יותר או מכרו קודם לכן.

אבל מצד שני ישנו פרויקט ארצי, הרכבת הקלה במטרופולין גוש דן. העבודות כבר יצאו לדרך ובכל הנוגע לקו רכבת עילי, זה עתיד לחבר את מרכז תל אביב עם כמה ערים באזור ולנוע בין היתר גם ברמת גן, זאת בנוסף לרכבת תחתית והתחנות ברמת גן אמורות להיבנות ברחוב ביאליק ואבא הלל.

גם אם ישנה התנגדות מצד חלק מהתושבים ולמרות כי משך זמן העבודה אמור לקחת מספר שנים, כבר עכשיו אפשר להרגיש בהתעוררות מחודשת, כל מי שמבין נדל"ן יודע כי מחירי הדירות בעיר ובשכונות שיהיו קרובות לרכבת יעלו פלאים.

מדובר בחוק טבע, תשתית היא קרקע לצמיחה".

ההתעוררות עליה תום מדבר באה לידי ביטוי במספרים מאוד מרשימים, כאמור עד כה השנה ברמת גן נמכרו כ 2,169 דירות והביקוש העיקרי נע בין דירות ישנות בבניינים ללא חנייה בטאבו או מעלית לבין בניינים בני 10-15 שנה עם חנייה תת קרקעית, מעלית ומחסנים.

 

מה בכל הנוגע לגבעתיים, השכנה הצמודה לרמת גן?

תום הרוש התייחס לנקודה הזו:

"גבעתיים היא עיר מבוקשת עוד יותר והמחירים בהתאם, בין 10 ל 25 אחוז גבוהים יותר מאשר ברמת גן, לכן מתחילת השנה נמכרו "רק" 580 דירות בעיר.

הדמיון בין רמת גן לגבעתיים בא לידי ביטוי בעצירה של פרויקטים להתחדשות עירונית בגלל שיקולים של ראש העיר ובקרבה של גבעתיים לקווי הרכבת העתידית.

יש ביקוש גדול לדירות ברחוב ערבי הנחל שקרוב למתחם הבורסה ברמת גן ולרחובות ההסתדרות והאזור מסביב לרחוב כורזין כי אלו קרובים לדרך השלום".

מעוניינים לדעת עוד ממקור ראשון על הנעשה ברמת גן וגבעתיים?

השאירו לנו פרטים בתתחית הכתבה או שלחו לנו מייל:

office@tom-harush.co.il

נתונים: הלמ"ס

מחפשים למכור או לקנות נכס? התקשרו או השאירו פרטים

Scroll to Top
דילוג לתוכן