תוכן
ומדיה

כשהמאפיינים דומים אך המחירים שונים
מרום נווה VS גני מרום

  • 09/07/2019
  • תום הרוש

מאפיינים דומים אך מחירים שונים

בכל כתבת מדיה המסקרת שכונות משפחתיות נחשקות ברחבי הארץ, מופיעה בעשור האחרון שכונה אחת בצורה עקבית למדי – שכונת מרום נווה ברמת גן. השכונה שנבנתה באמצע שנות ה-80 ופנתה מלכתחילה למשפחות עם דירות בעלות תמהיל של 4 ו-5 חדרים, הפכה עם השנים לאבן שואבת עבור משפחות צעירות ומשפרי דיור מכל מרכז הארץ. 

מה גורם למשיכה הגדולה אליה? ראשית, השכונה ממוקמת באזור מבוקש של העיר, בסופו של רחוב הירדן ובמרחק דקות נסיעה בודדות מפארק לאומי וכפר המכבייה. שנית, השכונה תוכננה לספק את כל צורכיהן של המשפחות המתגוררות בה וכך בין השאר מצויים בה גני ילדים ובתי ספר איכותיים, מרכז מסחרי הכולל בתוכו גם את קניון עופר ולבסוף פארק ירוק השני בגודלו בעיר המשתרע על שטח של 40 דונם. יתרונה הגדול ביותר של השכונה נובע ישירות מתכנונה.

בנייני המגורים שבה הכוללים כ-1100 יחידות דיור נבנו סביב הפארק הירוק, כך שהילדים המבקשים לשחק בקרבת הבית אינם נאלצים לעבור כבישים מסוכנים או להתרחק יותר מדי מהבית.

מרום נווה מאופיינת כשכונה קהילתית איכותית והאוכלוסייה המתגוררת בה אמידה למדי וכוללת עורכי דין, רופאים ועובדי הייטק. אגב השכונה מתאימה גם עבור הקהל המבוגר יותר שכן קיימים בה מתנ"סים, קאנטרי קלאב ומועדוני גמלאים והיא קרובה כאמור למוקדים מבוקשים כמו כפר המכביה ולפארק הלאומי.

אם עד כה הכל נשמע ורוד, הרי שמחירי הדירות שבה אינם מתאימים לכל אחד. כך, דירות 4 חדרים נמכרות כיום בממוצע ב-2.5 מיליון ₪ ודירות 5 חדרים נושקות לרף ה-3 מיליון ₪. למחפשי המציאות ניתן לאתר בפאתי השכונה פרויקטים של התחדשות עירונית בהם יש דירות 4 חדרים חדשות המתומחרות בסביבות 2.1 מיליון ₪. 

נסיעה של דקות ספורות ברכב תוביל אותנו ממרום נווה היישר לרחוב אבני חושן ברמת גן הידוע יותר כשכונת גני מרום. שכונת גני מרום גובלת ברמת עמידר שברמת גן מחד ובבני ברק מאידך, כך שעל פניו מיקומה הוא לא האופטימאלי בעיר, יחד עם זאת מדובר על שכונה בעלת אופי קהילתי חזק הכוללת 14 מגדלי מגורים יוקרתיים עם כ-1100 בתי אב בסך הכל.

השכונה בעלת אוכלוסייה מגוונת דתית וחילונית כאחד, ותושביה חיים בהרמוניה מלאה. החיסרון הגדול של השכונה הוא ללא ספק קרבתה הרבה לבית הקברות של בני ברק, כך שחלק מדירות השכונה צופות לנוף בית העלמין. חיסרון נוסף הינו הקרבה הרבה לבני ברק שתושביה החרדים מציינים מפעם לפעם הילולות המוניות בבית הקברות הסמוך מה שגורם למטרדי רעש ופקקים.

על אף כל האמור לעיל, גני מרום היא שכונה מאוד משפחתית ובעלת דמיון רב למרום נווה, המתבטא בעיקר בגנים ובבתי הספר האיכותיים של רמת גן. כמו כן הדירות שבה גדולות יחסית וכך ניתן למצוא דירות 4 חדרים בגודל 120 מ"ר. השכונה נהנית מסביבת מחירים נוחה למדי וניתן למצוא בה דירות 5 חדרים עם 2 חניות כולל מחסן ב-2.6 מיליון ₪ בלבד. כזכור, במרום נווה דירות בעלות מאפיינים דומים נושקות כבר את רף ה-3 מיליון ₪.

לסיכומם של דברים, לרוכשי דירות כמו גם למשקיעים המכוונים את מבטם לשכונת מרום נווה המוכרת, מומלץ להפנות את הזרקור גם לשכונת גני מרום. על אף חסרונותיה, השכונה מעניקה רמת מתקנים ושירות בדומה למרום נווה ובמחירים הרבה יותר נמוכים. הדברים אמורים במיוחד עבור בני המגזר הדתי לאומי שכן בשכונה קיים אחוז ניכר ממגזר זה.

מחפשים למכור או לקנות נכס?
התקשרו או השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

גלילה למעלה
דילוג לתוכן