תוכן
ומדיה

ניפוץ המיתוסים על דירות היוקרה בישראל על ידי המציאות בשטח

עולם הנדל"ן רצוף במיתוסים שהשתרשו לאורך השנים בנוגע למיקום האטרקטיבי ביותר של הנכסים, העדפות הקונה הישראלי וכמובן המחירים. קבלו 5 מיתוסים הקשורים לשוק הצמרת של דירות היוקרה – ולצידם את המציאות כפי שהיא בשטח:

מיתוס מס' 1 : שיפוץ הנכס גורם לו להימכר מהר יותר

בפועל: שיפוץ הבית אכן מביא במקרים מסוימים לייקור הנכס ולהצלחת בעל הנכס למוכרו מהר יותר, אך הדבר נכון יותר עבור דירות במגדלים ובנייני מגורים. בכל הקשור לצמודי קרקע, בטח בערים מבוקשות כמו רמת גן, גבעתיים או תל אביב – הרי שרוכשים או משקיעים שהפרוטה מצויה בכיסם והם מתעניינים בוילה צמודת קרקע , יבקשו פעמים רבות לשפץ אותה על פי ראות עיניהם והעדפותיהם האישיות, כך שהשיפוץ שנעשה בדירת היוקרה לא מהווה מבחינתם שום פרמטר להעדיף אותה על פני נכסים אחרים באזור.

מיתוס מס' 2: רוכשים ומשקיעים בענף דירות היוקרה לא גמישים במחיר

בפועל: אם אתם בעלי נכס העומד למכירה והקונים הפוטנציאליים טוענים כי התקציב שלהם לקנייה סגור ושאין להם יכולת להגיע למחיר המבוקש על ידכם, אל תמהרו למכור את הנכס בזול. קונים רבים בשוק דירות היוקרה שומרים על הקלפים קרוב לחזה ולא מספרים לכם כי יש להם בהחלט את היכולת להוסיף במחיר, אם כמובן הדירה מוצאת חן בעיניהם.

מיתוס מס' 3 : הנכס המבוקש ביותר – וילה עם גינה

בפועל: אם בעבר החלום הישראלי כלל בתוכו את הוילה או הקוט'ג עם הגינה הפרטית הרי שכיום רוכשים בשוק דירות היוקרה, שלחלקם כבר הייתה דירת גן, מעדיפים לרכוש דירה דווקא במגדל מגורים ולכן דירות אלו נחשבות למבוקשות יותר. ההיגיון מאחורי זה הינו שלא רק שגינה מהווה התעסקות לא קטנה והוצאה כספית ניכרת מדי חודש, אלא שרעיון המרפסת הגבוהה קוסם ללא מעט רוכשים, כמו גם מכון הכושר, הספא והבריכה, הכלולים כיום במגורים במגדלי יוקרה.

מיתוס מס' 4 : שוק דירות היוקרה עומד בפני עצמו ואינו מושפע מהמגמות הכלליות בשוק הדיור הארצי

בפועל: שוק דירות היוקרה מהווה במקרים רבים את תמונת הראי ויש שיגידו את הקטר לשוק כולו. כך שאם השוק כיום נמצא בקיפאון, הרי שקיפאון זה החל מראש הפירמידה, כלומר דירות היוקרה, ומשם ירד לשאר דירות השוק. המשמעות היא שעל המוכרים להבין שאנו נמצאים כיום בעיצומה של תקופת ביניים בה הרוכשים עצמם מושפעים מאוד ממחירי השוק (כמו למשל משקיע המעוניין לרכוש דירת יוקרה ולצורך כך צריך למכור 2 דירות רגילות שיש בבעלותו ושמחירן נשחק בשוק המעורפל) ושרוכשים אלו יעדיפו להמתין ולראות כיצד ישפיעו צעדי הממשלה על שוק הדיור כולו.

מיתוס מס' 5: דירות היוקרה לא מבוקשות בשוק השכירות

בפועל: בניגוד לסטיגמה המקובלת לפיה שוק דירות היוקרה פונה לפלח המשקיעים והרוכשים בלבד הרי שכיום, כאשר מחירי הדירות מרקיעים שחקים, דירות רבות בשוק זה פונות דווקא לפלח שוק הדירות להשכרה. הדבר נובע מכך שמחירי הדירות כיום מרקיעים שחקים ממש וזוגות שיכולים להרשות זאת לעצמם מעדיפים להשכיר דירה ב-20 אלף ₪ לחודש מאשר לרכוש אותה בעצמם ולשלם הלוואת משכנתא בשיעור זהה, תוך שהם משתעבדים לבנק במשך שנים ארוכות, ונאלצים לשלם ריביות גבוהות
לסיכום, כמו כל דבר בחיים, גם שוק דירות היוקרה רצוף במיתוסים שלא עולים בקנה אחד עם המציאות בשטח. לכן, אם אתם עומדים בפני קנייה או מכירת דירת יוקרה, כדאי שלא להסתמך רק חושיכם הבריאים בלבד, ולהתייעץ עם מי שחיים ונושמים את השוק במהלך כל השנה – סוכני הנדל"ן. בשוק בו מחירי הדירות מתחילים ב-4-5 מיליון ₪, כל טעות, ולא הקטנה ביותר בקריאת המפה, תעלה לכם כסף רב.

צוות ELITA ONE מומחים בשיווק נכסי יוקרה, ישמחו לעזור לכם להבין את העובדות ברכישת הנכס הבא שלכם, ילוו אתכם יד ביד עד להגשמת החלום!

מחפשים למכור או לקנות נכס? התקשרו או השאירו פרטים

Scroll to Top
דילוג לתוכן