תוכן
ומדיה

חולמים לצאת לעצמאות כלכלית? השקעה בנדל"ן מניב בחו"ל

יוצאים לעצמאות כלכלית

יום העצמאות המתקרב הוא זמן מצוין לדבר על מה שכולנו כמהים אליו במהלך חיינו: הגעה לעצמאות כלכלית. ולא, אין מדובר כאן על עזיבת עבודתכם כשכירים ופתיחת עסק עצמאי, אלא על מהלכי השקעה נבונים אשר יניבו לכם רווחים חודשיים קבועים ויהוו מעין משכורת שנייה או משכורת משלימה למשכורתכם החודשית. אז איך עושים את זה? ובכן, כמו תמיד הדרך לשם עוברת בתחום הנדל"ן שהוא אחד התחומים המעטים בהם השקעתכם הראשונית תניב כעבור מספר שנים רווח גבוה, ללא כל פעילות מצידכם. כן, כוחות השוק יעשו את שלהם ואתם תוכלו לישון בשקט כשאתם יודעים שהנכס אותו רכשתם מניב עבורכם רווחים בעצמו.


אם לפני כ-20 שנה שוק הנדל"ן למגורים בישראל היה יציב יחסית והתשואות היו די צפויות ומובנות הרי שמאז השוק מתאפיין במחירים גבוהים ביותר ובחוסר יציבות בועתית ומשקיעים רבים פשוט יצאו מהשוק לאור חששם לשים את כספם על קרן הצבי. גם הבנקים לאור הריביות האפסיות אותם הם מציעים לא נותנים מזור למשקיעים וכך נוצרה לה בשנים האחרונות אלטרנטיבה חדשה ומבטיחה – השקעות נדל"ן בחו"ל. טרנד זה הולך ותופס תאוצה כל העת, בין אם מדובר במשקיעים פרטיים ובין אם מדובר בקרנות או עמותות המגייסות כספי משקיעים לצורך השקעות בפרויקטים בחו"ל.

בהשקעות הנדל"ן בחו"ל ניתן להגיע לתשואות יפות של 8 אחוזים על מכירת הנכס כעבור מספר שנים, ואם בחרתם במסלול של השכרה הרי שגם שם ניתן להגיע לתשואה שנתית יפה של 4-5 אחוזים. החוכמה היא כמובן לאתר את היעדים הצפויים לרשום עליות מחירים ולקנות בהם נכסים עוד בראשית הדרך. מנגד, מומלץ להתרחק מיעדים שמקסמו כבר את רוב עליות המחירים שלהם, מקומות כמו ברלין, מינכן או וורשה.

על היעדים החמים החדשים בהם ההשקעה היא האטרקטיבית ביותר כיום ניתן למנות בין השאר את שוויץ, אוסטריה ובלגיה. בשוויץ למשל הלהיט התורן הוא לקנות יחידות נופש בעיירות הנמצאות למרגלות הרי האלפים. בחלק מן העיירות האלו יש מעיינות מרפא אותם פוקדים תיירים במשך כל השנה, והשקעה במקום נחשבת להשקעה בטוחה לאור כלכלתה היציבה מאוד של המדינה הציורית. התשואות על נכסים כאלו יכולים להגיע לכ-8 אחוזים עם מכירת הנכס בעתיד כאשר למשקיעים יש הרבה פעמים אפשרות לנפוש בבתים אלו. יעד מפתה נוסף כאמור הוא בלגיה. המדינה הנמצאת בליבה של אירופה ונמצאת במרחק ממוצע של כשעתיים נסיעה ברכבת מלונדון, פריז ואמסטרדם נהנית ממדיניות עידוד השקעות נוחה מצד הממשלה אשר הופכת אותה ליעד אטרקטיבי ביותר למשקיעים. העיר הנוחה ביותר להשקעה בבלגיה היא הבירה בריסל בה ממוקמים המוסדות המרכזיים של האיחוד האירופי והיא עדיין בעלת מחירי דירות זולים יחסית, בהשוואה לערים מרכזיות אחרות באירופה. בכל מקרה גם אם השקעתם באחת הערים הגדולות של המדינה הרי שהקרבה הרבה (בלגיה היא מדינה קטנה יחסית) לבריסל המרכזית תשפיע גם השקעתכם.

אגב, לעומת שוויץ, בבלגיה אין כמעט מגבלות על רוכשי דירות זרים, עובדה המקלה מאוד על המשקיעים.
ולבסוף יש לנו גם את אוסטריה. בדומה לבלגיה גם באוסטריה מעודדת הממשלה השקעות נדל"ן מצד זרים כך שלא תתפלאו וודאי לשמוע ששני שלישים מהנכסים בעיר הבירה וינה הם נכסים מושכרים וש-40% מהנכסים בעיר הינם בבעלות משקיעים זרים. מה מושך את כל המשקיעים האלו לאוסטריה? ובכן אוסטריה היא אחת המדינות העשירות והיציבות באירופה. יציבותה הכלכלית של המדינה נובעת מכך שלמדינה יש תעשייה איתנה ומבוססת היסטורית של תיירות ובנקאות ועל כן המדינה צלחה בצורה טובה גם את המשבר העולמי של 2008. יתירה מכך, עסקאות נדל"ן במדינה נהנות בדרך מוודאות גבוהה ואין כמעט בעיות הקשורות לרכישה. התשואות על הנכסים בווינה נאמדות ב-4.5-5 אחוזים לשנה מה שמשקף תשואות גבוהות יותר מערים כמו ברלין או פריז.


לסיכום, עצמאות כלכלית היא היכולת ליצר הכנסה שלא תלויה מעבודה, כלומר ליצר משכורת שניה, שלישית, רביעית וכו…האם זה משהו שמעניין אותך?
מכירים אנשים שרוצים לצאת לעצמאות כלכלית? אנחנו יודעים לעזור להם 03-5535538 / Office@tom-harush.co.il

מחפשים למכור או לקנות נכס? התקשרו או השאירו פרטים

Scroll to Top
דילוג לתוכן