תוכן
ומדיה

דירות היוקרה והבתים הפרטיים כבר אינם נחלתם של העשירים בלבד

אם בחודשים הראשונים של עידן הקורונה היה נדמה כי המשבר העולמי "קובר" את פעילות הנדל"ן בישראל, תוך זמן קצר לאחר מכן קיבלנו אפקט שונה לגמרי, פעילות ענפה וגוברת שמוציאה את התחום ממגמת הדשדוש.

 

מי שהפכו להיות מבוקשים במיוחד אלו הם האזורים היוקרתיים ביותר בכל עיר בישראל ובראשן העיר רמת גן.

 

תום הרוש, איש נדל"ן ותיק שפועל באזור זה, סיפר על הסיבה להתעוררות המתחדשת של רוכשים ועל האזורים המבוקשים באחת הערים הגדולות ביותר בישראל.

 

"העובדה שלאורך כמעט שנה, מאות אלפי אנשים בילו הרבה יותר זמן בבתים בגלל הסגר ושאר הגבלות כתוצאה ממשבר הקורונה, גרמה להם לבקש לשנות את תנאי המחייה מקצה לקצה, מאחר וחשו תחושת מחנק מעיקה.

כפי שזה נראה, גם לאחר שימצא הפתרון וחיסון לקורונה, החיים לא יחזרו להיות כפי שהיו קודם לכן, זה אומר להמשיך לעבוד וללמוד מהבית בשלט רחוק.

 

אני יודע כי רבים מבעלי חברות ועסקים מצאו כי הפתרון בו העובדים שלהם לא צריכים להגיע למשרד, חוסך להם המון כסף מיותר על שכירויות, תשלום על נסיעות ועוד.

לכן, על מנת לסדר את החיים החדשים בצורה הנוחה והשפויה ביותר, אלפי אנשים מבקשים כיום לעצמם בית עם חצר או מרפסת מפנקת, זאת על מנת שיוכלו לנשום אוויר ולשמור על השפיות בסגנון החיים שמשתנה לנו מול העיניים.

 

בהתחשב בעובדה שיש כיום פחות התחלות בנייה, מאחר וכבר כמעט אין קרקעות שלא מאוכלסות, הביקוש הגדול ברמת גן והסביבה הוא לנכסים בסדרי גודל של 5-6 מיליון שקלים ויותר.

אלו מציעים בתים עם חצרות או בתים עם מספר גדול של חדרים ומרפסות.

כדי שיהיה לאן לצאת עם הילדים גם היום ועל מנת להנגיש חדר עבודה מרווח, נעים ונוח".

 

עד כמה הדרישה הזו לשנות את תנאי המגורים גדולה?

 

"מדובר במספרים חסרי תקדים ממש.

בכל יום משרדנו מקבל עשרות טלפונים, עד כדי כך, עם דרישה של לקוחות ותיקים וחדשים שמבקשים מאיתנו למצוא להם בתים שיהיו מותאמים לשינויים האחרונים.

למשל, הורים ושני ילדים שמתגוררים בדירת חמישה חדרים בגבעתיים או קריית אונו, עם משכנתא לא גדולה, על פניו בית מסודר לכל החיים. מתברר שלא, גם אם רק אחד מבני הזוג נאלץ לעבוד מהבית בלבד, זה משנה סדרי עולם.

שלא לדבר אם שני בני הזוג הפכו את הסלון או פינת האוכל לחדר עבודה בשעות היום.

אלו ואחרים מחפשים כיום מרחבים וחללי עבודה גדולים, זה אומר עוד חדר אחד לפחות.

אולם הדרישה הגדולה ביותר כיום היא לבתים פרטיים עם מרתף.

רק שהפעם המרתף לא מיועד להשכרה כיחידת דיור, אלא כדי שזה ישמש כמשרד, קליניקה, חדר משחקים עבור הילדים, מקום מפנק "לברוח" אליו עם מקרן טלוויזיה גדול וסיבות נוספות".

האזורים הכי נחשקים כיום ברמת גן, כאלו שמציעים את הדירות הגדולות ובתים פרטיים עם חצרות ומרתפים אלו הם:

*שיכון ותיקים.

*תל גנים.

*רמת חן.

*רמת אפעל.

*קריית קריניצי.

 

המסקנה היא אחת, אם פעם היה נהוג לחלק את דירות היוקרה והבתים הפרטיים במרכז ישראל לעשירון העליון בלבד, כאשר הפרמטרים העיקריים להגדרה של דירות יוקרה הם מיקום, מחיר למ"ר ושטח הנכס,

כיום המגמה מתחילה להשתנות ולא מדובר עוד בשוק מצומצם של קונים ומוכרים, אלא גם משפחות ממוצעות הפכו להיות לשחקנים מובילים בגזרה הזו.

אם גם אתם מעוניינים לשדרג את תנאי העבודה שלכם בבית, או מבקשים להעניק לילדכם מקום לשחק בו ללא חשש או מגבלות, זהו הצעד המתבקש.

 

 

מחפשים למכור או לקנות נכס? התקשרו או השאירו פרטים

Scroll to Top
דילוג לתוכן